SELANİK MODELLİ ÇOCUK BERESİ YAPIMI

Çocuklar için selanik örgü modeli ile bere yapımı

Kışlık örgü hazırlıkları için size yine çok şık bir atkı bere takımı yapımı göstermek istiyorum. Selanik modeli ile yapılan bu atkı bereler çocuklar üzerinde çok şık duracak. Bugün sizlere selanik modelli çocuk beresi yapımını göstereceğim daha sonra da bu berenin atkısının yapımını göstereceğim. Berenin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan öğrenebilirsiniz.SELANİK MODELLİ ÇOCUK BERESİ YAPIMI

Atkı ve bere modelleri için sizlere her zaman yeni örnekler bulup göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim bere modeli şiş örgüsünde en çok bilinen selanik modeli ile yapılmış. Bu bere modeli hem kız çocuklar için hem de erkek çocuklar için yapılabilecek çok şık ve kullanışlı bir model.

Örgü çocuk bere modeli yapımı için Alize Baby Best markalı ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş lastik kısmı için kullanılmış. Model kısmında ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Burada kalın bir ip kullanıldığı için yapılan ölçü 1-2 yaş için uygun olmuş. Burada bere yapımına başlarken kaç ilmek ile başlanacağı açıklanmış.

Bu bere modeli sadece çocuklar için değil büyükler için de yapılabilecek bir model. Video içerisinde modelin detaylı yapım aşması açıklandığı için örgü işine yeni başlayanlar dahi bu anlatımı takip ederek kısa sürede bu bere modeli yapabilir. Bu berenin atkısının nasıl yapıldığını da önümüzdeki günlerde sizlere göstereceğim.

Selanik modelli çocuk beresi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.