SELANİK MODELLİ ÇOCUK ATKISI YAPIMI

Selanik modelli berenin takımı olan atkının yapımı

Daha önce size selanik modeli ile yapılmış oldukça şık ve gösterişli bir bere modeli göstermiştim. Bu berenin bugünde sizlere selanik modelli çocuk atkı tasarımını göstermek istiyorum. Kış ayları için çocuklarınıza güzel bir atkı bere takımı yapmak istiyorsanız mutlaka bu modellere göz atmalısınız. Atkının detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Selanik modeli ile yapılan bere de kullanıldığı gibi burada da sarı renkte örgü pi kullanılmış. Bu atkı bere modelini hem kız çocuklara hem de erkek çocuklara yapabilirsiniz. Dilediğiniz renkte örü ipi kullanıp bu güzel takımı yapabilirsiniz. Bu takım çok güzel bir hediyelik olabileceği gibi örgü işi yapıp satanlar için de güzel bir tasarım. Ayrıca bu model ile yapılan patik ve hırkanın yapımı da gösterilmiş. Bunları da sizlere ilerleyen günlerde göstereceğim.

Selanik modelli atkı yapılırken en olarak 16 cm lik boy olarak ise 85 cm lik bir büyüklük yapılmış. Bu boyutlar çocuklar için oldukça ideal. Daha büyük bir atkı yapmak isterseniz video içerisinde yapılması gereken detaylardan bahsedilmiş.

Atkı modeli yapımına 5 ilmek atılarak başlanmış. Burada arttırma yapılarak üçgen şeklinde bir uç kısım elde edilmiş. Daha sonra se selanik modelli kısmın yapımına geçilmiş. Bu şekilde atkı modeli devam etmiş.

Selanik modelli çocuk atkısı yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu