SELANİK MODEL KAPÜŞONLU BEBEK HIRKASI

Selanik model bebek hırkası

Bebekleri için hazırlık yapanlar, değişik bir hırka modeli arayanlar bugün göstereceğim selanik model kapüşonlu bebek hırkası modeline mutlaka göz atmalılar. Selanik model bilinen bir örgü işi olsa da bilmeyenler veya detaylı bir hırka yapım aşamasını öğrenmek isteyenler vardır.

Selanik model şiş örgüleri içerisinde en çok bilinen örgü modellerinden birisidir. Değişik örgü işlerinde de sık sık kullanılır. Bugün sizlere bu selanik model ile yapılmış şık bir bebek hırkası modeli göstermek istiyorum.

Selanik model kapüşonlu bebek hırkası için burada beyaz renkte bir örgü ipi kullanılmış. Bu model hem kız çocuklarına hem de erkek çocuklarına uygun bir örgü modeli. Bu nedenle değişik renklerde ipler kullanarak harika hırkalar yapabilirsiniz.

Buradaki hırkaya kapüşon da yapılmış. Bu model ile kapüşon yapmayı da öğrenebilir ve değişik örgülerde yine kullanabilirsiniz. Burada hırkanın yapımına kapüşondan başlanmış.

Selanik model kapüşonlu bebek hırkası 6 aylık bebeklikten 1,5 yaşa kadar giyilebilecek bir model. Siz buradaki ölçüleri dikkate alıp isterseniz daha büyük hırkalarda yapabilirsiniz. Bu ölçülerdeki hırka modeli için 2,5 yumak ip kullanılmış. Kapüşon yapılmazsa 2 yumak ip bu hırka için yeterli olacaktır.

Hırkanın yapımı için Nako Elit Baby örgü ipinin beyaz rengi kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numara bir şiş kullanılmış. Bu hırkanın yapımı için 89 ilmek atılarak modelin yapımına başlanmış. Video içerisinde yapım şeması da veriliyor buraya dikkat edebilirsiniz.

Selanik model kapüşonlu bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu