ŞAŞKIN BERE MODELİ YAPIMI

Şaşkın bere modeli nasıl yapılır?

Daha önceki yazımda sizlere bu şakın örgü modeli ile yapılmış olan atkı yapımının detaylı yapım aşamasını sunmuştum. Bu yazımda ise şaşkın bere modeli hakkında bilgiler verip modelin detaylı yapım aşamasını gösteren videoyu sizlere sunmak istiyorum.

Şaşkın bere modeli atkısı ile birlikte yaptığınız zaman güzel bir takım olabilecek harika bir örgü tasarımı. Şaşkın atkı modelindeki aynı model burada da kullanılıyor. Ama bu bir bere modeli olduğu için yapımına biraz daha dikkat etmelisiniz. Bu nedenle videoyu takip etmeyi ihmal etmeyin.

Bere modeli için 1 tane batik desenli bir kullanılmış. Şiş olarak ise yine 4 numara şiş kullanılmış. Bere yapımı için videoda 56 ilmek denilmiş ama aşağıda yer alan bilgilerde aslında 58 ilmek atılarak modelin yapımına başlandığı belirtilmiş.

Şaşkın bere modeli yapımı için Işıl Hanım’ın videoda yaptığı anlatıma dikkat etmelisiniz. Her zamanki gibi çok güzel detaylı bir anlatım yapmış. Her sırada ne yapılacağı nasıl bir işlem yapılacağından bahsedilmiş. Videoyu izlediğiniz zaman zorlanmadan modeli çıkartabilirsiniz.

Daha öncede sizlere değişik atkı bere modelleri göstermiştim. İlerleyen günlerde yine sizlere değişik modelleri sunmaya devam edeceğim. Modellerin her zaman yapımını sizlere video olarak sunmaya çalışıyorum. Bu sayede kısa sürede yapımını öğrenebilirsiniz.

Şaşkın bere modeli yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu