ŞAŞKIN ATKI MODELİ YAPIMI

Şaşkın atkı modeli nasıl yapılır?

Değişik bir atkı modelinin yapım aşamasını video olarak sizlere sunmak istiyorum. Şaşkın atkı modeli olarak adlandırılan bu model gösterişli ve çok şık bir model. Yapım aşmasını takip ettiğiniz sürece kısa sürede yapabileceğiniz bir şiş örgüsü modeli.

Şaşkın atkı modeli yapımında kullanılan örgü tekniği yani şaşkın model tekniği ile daha önce sizlere bir bayan yelek modeli paylaşmıştım. Bu yelek modelinde de model çok şık durmuştu. Burada yapımını göstereceğim atkı modelinde de şaşkın model çok şık duruyor.

Şakın atkı modeli ile hem kendinize hem çocuklarınıza hem de erkelere çok şık atkılar yapabilirsiniz. Burada renk geçişleri olan bir ip tercih edilmiş. Siz istediğiniz renkte ipler kullanarak farklı atı modelleri yapabilirsiniz.

Bu atkı modelini yapmak için 3 yumak bir ip kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış. Renk olarak dediğim gibi atkıyı yapacağınız kişiye göre ip rengini belirleyebilirsiniz.

Şaşkın atkı modelini yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu nedenle modelin yapımı için mutlaka videoyu en başından en sonuna kadar izleyin. Her sırada değişik arttırma ve eksiltmeler yapılıyor. Videodaki anlatıma dikkat etmezseniz model buradaki gibi güzel durmayabilir.

Şaşkın atkı modeli dışında bir sonraki yazımında yine sizlere şaşkın model ile yapılmış olan berenin yapım aşamalarını gösteren videoyu sunacağım. Güzel bir takım yapmak isterseniz bu videoyu da izlemelisiniz.

Şaşkın atkı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu