SARI ÇİÇEK BAHÇESİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için şık ve gösterişli sarı çiçek bahçesi lif modeli yapımı

Lif modeli için bugün sizlere yine çok şık görenlerin dikkatini çekecek olan bir tasarım göstereceğim. Sarı çiçek bahçesi lif modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak olan şık bir tasarım olmuş. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere göstermek istedim lif modelinde sarı ip ile çok güzel çiçekler yapılmış. Yapılan çiçeklerin içerisine ise inciler eklenmiş. Bu şekilde lif modeli daha şık olmuş. Dilerseniz inci kullanmayabilirsiniz. Lif modeli yapımı için sarı yeşil ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Burada Ören Bayan kristal lif ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış.

Çeyizlik lif modeli yapımı için öncelikle beyaz lif ipi ile fıstık modeli yapılmış. İstenilen büyüklükte fıstık yapıldıktan sonra üzerine yıldız modeli yapılmış. Daha sonraki sırada yeşil ip ile çakma sık iğne yapılıp çiçeklerin yapılacağı yerdeki yapraklar yapılmış. Bu sıradan sonra ise sarı ip ile çiçekler yapılmış.

Lif modeli yapımı bu şekilde sıralı olarak ilerlemiş. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip edip bu güzel lif modelini yapabilir. Burada sarı lif ipi kullanılmış çiçekler için. Siz farklı renkleri de kullanabilirsiniz. Lif modeli çok güzel olduğu için her renk ile çok şık olacaktır.

Sarı çiçek bahçesi lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu