SARHOŞ YOLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Değişik bir örgü modeli sarhoş yolu

Sarhoş yolu örgü modeli yine çok değişik ve farklı modellerden birisi. Bugün sizlere bu örgü modelinin yapım aşamalarını video olarak göstermek istiyorum. Videoda modelin yapım aşamaları detaylı bir şekilde anlatılmış.SARHOŞ YOLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Sarhoş yolu örgü örneği bayan hırkası, ceketi, yeleği, çocuk kazağı, hırkası, yeleği ve süveteri yapımında kullanılabilecek bir model. Bunlar dışında bebek battaniyesi olarak da yapılabilecek bir model. Aslında açık renk güzel bir ip ile yapılırsa şal olarak da yapılabilir.

Modelin yapımı için orta kalınlıkta bir ip ve 4 numara şiş kullanılmış. Açık renk ipler kullanılırsa model kendini daha fazla gösterecektir. Farklı kullanım alanları olan bilinmesi gereken bir örgü modeli diyebiliriz.

Sarhoş yolu örgüsünün yapımında her bir model 20 ilmek üzerine kurulmuş. Siz modelin kurulduğu bu sayıyı dikkate alarak yapacağınız örgü işine göre katlarını ayarlayabilirsiniz.

Modelin yapımı için burada küçük bir örnek kurulmuş. 20 ilmek alındıktan sonra bir sıra düz örgü örülmüş ve ikinci sırada modelin kurulumuna geçilmiş. Diğer sıralarda yapılması gereken her örgü işlemi detaylı bir şekilde videoda anlatılmış.

Sarhoş yolu örgü modeli gibi değişik ve kullanım alanları farklı olan modelleri sizlere ilerleyen günlerde sunmaya devam edeceğim. Özellikle bu şekilde değişik örgü işlerinde kullanabileceğiniz basit ve güzel modelleri sizlere sık sık sunmak istiyorum.

Sarhoş yolu örgü modelinin detaylı anlatımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCR2uCQKbR_qIRLb3pvrcSYQ

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.