ŞAL VEYA BOYUNLUK MODELİ YAPIMI

Tığ işi şal veya boyunluk modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli hem şal hem de boyunluk olabilen bir el işi göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu şal veya boyunluk modeli sizlerinde çok hoşuna gidecek bir model.

Çok şık bir örgü işini bugün sizlere göstermek istedim. Bugün göstermek istediğim tığ işi şal modeli motiflerden oluşan yapımı kolay olan bir model. Şalın yapımında dikkat edilecek detaylar ile bu şal modeli istenirse bir boyunluğa çevrilecek olan bir model.

Burada göstereceğim model ise boyunluk modeli olacak. Öncelikle bu boyunluk veya şal modeli için motifler yapılmış. Yapılan bu motifler belirli bir düzen ile birleştirilmiş. Burada motifleri birleştirirken nasıl bir el işi yapacağınıza karar vermeniz gerekir.

blank

Burada bu motifler hazırlandıktan sonra bir boyunluk yapılmaya karar verilmiş. Bu nedenle yapılan motifler birleştirilmiş ve boyunluğa çevrilmek için gerekli diğer detaylar yapılmış. Bunun için birleştirilen 6 motifin uç kısmına tekrar bir motif eklenmiş. Daha sonra boyunluk yapmak için her iki uç uzatılarak boyundan kolayca sarılması sağlanmış.

blank

Tığ işi şal veya boyunluk modelini ben bu şekilde sizlere anlatınca zor gibi gelebilir. Ama videodaki detaylara dikkat edince oldukça basit bir el işi olduğunu göreceksiniz.

Şal veya boyunluk modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCRUT_hyOvZdkQPMmfWhFWAw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu