RÜZGAR GÜLÜ LİF MODELİ YAPIMI

Gösterişli rüzgar gülü lif modeli

Çeyizler içerisinde çok şık duracak harika bir lif modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Rüzgar gülü lif modeli görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir model. Sadece çeyizler içerisinde değil lif yapıp satanlarda bu lif modelini yaparak modelleri arasına ekleyebilirler.RÜZGAR GÜLÜ LİF MODELİ YAPIMI

Rüzgar gülü lif modeli yapılırken krem rengi ve kırmızı lif ipleri kullanılmış. Bu şekilde farklı renklerdeki ipler ile çok şık bir lif modeli yapabilirsiniz.

Lif modeli yapımına orta kısımdan başlanıyor. Krem rengi lif ipi ile 7 tane zincir çekilip bir halka yapılmış. Daha sonra bu halka etrafına 8 tane fıstık yapılmış. Buradan sonra ise modelin kurulumuna geçilmiş. Orta kısımda krem rengi ip ile bir yuvarlak yapıldıktan sonra ise rüzgar gülünün dilimlerinin yapılışına geçilmiş.

Rüzgar gülü lif modelinde asıl önemli olan ve dikkat edilmesi gereken nokta bu dilimlerin yapılışı. Burada 6 tane dilim yapılarak rüzgar gülü modeli oluşturulmuş. Bu dilimlerin yapılışı için dikkat etmeniz gereken detaylar video içerisinde verilmiş.

Bu lif modeli çok şık duruyor. Buradaki gibi modelin şık ve gösterişli durması için videoda verilen anlatıma dikkat etmelisiniz. Buradaki sayılara ve anlatıma uymazsanız buradaki gibi güzel bir lif modeli ortaya çıkaramayabilirsiniz. Tığ ile lif yapmaya yeni başlayanlar da videoyu takip ederlerse zorlanmadan lifi yapabilirler.

Rüzgar gülü lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.