ROBADAN ERKEK ÇOCUK KAZAĞI YAPIMI

Erkek çocuklar için robadan başlama kazak

Bugün erkek çocuklar için harika bir örgü erkek kazak modeli yapımını göstermek istiyorum. Yaz aylarında bu kazak modelini yaparak çocuğunuzun kışın kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ben bu kazak modelini çok beğendim sizlerinde beğeneceğinizi düşünüyorum.

Erkek çocuklar için farklı örgü modellerini sizlerle sık sık paylaşmaya devam ediyorum. Bugünde detaylı yapım aşamasını gördüğüm ve çok beğendim bu kazak modelini paylaşmak istedim. Burada yapılmış olan kazak modeli 2-3 yaş için oldukça uygun bir model. Sizler ilmek sayısını arttırıp veya azaltıp daha küçük veya daha büyük kazaklar yapabilirsiniz.

Robadan erkek çocuk kazağı yapımı için yuvarlak yaka tekniği kullanılmış. Burada yaka kısmından sonra akordiyon örgü tekniği uygulanmış. Daha sonra ise düz bir örgü modeli yapılarak kazak tamamlanmış. Kazağın ön kısımda ise yine süsleme yapmak için ve yakanın daha rahat açılması için 3 tane düğme kullanılmış. Bu şekilde çok şık bir görünüm oluşmuş.

Kazak yapımı için burada Kartopu Baby One markalı ipten 2 yumak kullanılmış. Burada kullanılan renk 1321 numaralı hardal sarısı. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Kazak modeline başlanırken 76 ilmek atılarak başlanmış. Buradan sonra ise yaka kısmının yapımına başlanmış. İlerleyen sıralarda yapılan arttırmalar ile kazak modeli giderek büyüyecek. Kazak modelinin yapımı için aşağıda sizlere verdiğim videoyu izlemeniz yeterli olacaktır.

Robadan erkek çocuk kazağı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu