RENKLİ TASARIM ÇEYİZLİK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için renkli tasarım lif modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün yine yapımı oldukça basit olan çok şık bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim çeyizlik lif modeli renkli lif ipleri ile yapılan çok şık bir model. Bu lifin yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere yine yapımı oldukça basit olan güzel bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Özellikle yeni yeni lif modeli yapmaya başlayanlar İçin bu lif modeli harika bir tasarım. Elinizde kalan lif iplerini değerlendirmek için de bu model oldukça ideal.

Tığ işi lif modeli yapımı için burada beyaz, yeşil, turuncu ve sarı renkte lif ipleri kullanılmış. Bu renkler ile güzel bir uyum yakalanmış. Siz elinizde kalan ipleri değerlendirip dilediğiniz renklerde bu lif modelini yapabilirsiniz. Birde burada süsleme için inciler kullanılmış. İnce kullanmak istemezseniz siz çiçeklerin üzerini sade bırakabilirsiniz.

Lif modeli yapımına orta kısımdan başlanmış. Önce fıstıklar yardımı ile orta kısım yapılmış. Daha sonra ise yine ikili fıstıklar yapılmış ama bu fıstıkların arasına ise zincirler çekilmiş. Bu şekilde model büyültülürken bir yandan da dilimler oluşturulmuş. Yapılan bu dilimlerin etrafı ise bu sefer önce yeşil ip ile daha sonra da turuncu ip ile işlenmiş. En son sırada ise beyaz lif ipi ile örme işlemi yapılmış. Son olarak da çiçekler yapılıp lif üzerine eklenmiş.

Çeyizlik lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu