RENGARENK TIĞ İŞİ KAT KAT MOTİF YAPILIŞI

Tığ işi kat kat motif son zamanlarda gördüğüm en şık kare motiflerden birisi. Görünce çok beğendiğim bu motifleri sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum. Bu motiflerin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatım ile sizlerle paylaşacağım.

Motifler ile yapılan birbirinden farklı örgü işleri var. Bu motifler ile en çok battaniye modelleri yapılıyor. Örgü bebek battaniyesi, tek kişilik battaniye veya çift kişilik battaniye yapılabilir. Bunun dışında yatak örtüsü olarak kullanmak için de bu motifleri yapabilirisiniz.

RENGARENK TIĞ İŞİ KAT KAT MOTİF YAPILIŞI

Tığ işi rengarenk motif ile kırlentler yüzleri yapabilirsiniz. Koltuk örtüleri yapılabilir. Bunlar dışında son yıllarda motifler ile yapılan kazaklar, hırkalar bluzlar da oldukça moda. Bu şekilde kıyafetler de yapabilirsiniz. Motifler çok şık olduğu için dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Burada yapılan motifler kare şeklinde ama tam bir kare değil. Bu nedenle birleştirme işlemine dikkat etmek gerekir. Aşağıda sizlere ilk videoda motiflerin yapımını ikinci videoda ise nasıl birleştirildiğini gösteren anlatımları vereceğim.

RENGARENK TIĞ İŞİ KAT KAT MOTİF YAPILIŞI

Tığ işi kat kat motif yapımında iki renk, üç renk veya daha fazla örgü ipleri kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz ip renk sayısı size kalmış ama önemli olan seçtiğiniz iplerin kalınlıklarının aynı olması gerektiğidir. Elinizde kalan ipleri değerlendirirken iplerin aynı kalınlıkta olmasına özen gösterin.

Motifleri görünce görüntüsü sizi tedirgin etmesin. Kesinlikle motiflerin yapımı oldukça basit. Sadece dikkat etmeniz belli başlı detaylar var. Motifler tırabzanlar ile yapılmış. Ortadan başlanıp her sırada arttırma yapılmış ve kat kat görünüm verilmiş. Video içerisinde tüm detaylar açıklandığı için zorlanamadan motiflerin yapımını öğrenebilirsiniz. Motiflerin yapımından sonra birleştirme aşamasını da öğrenerek bu motifler ile harika örgü işleri çıkartabilirsiniz.

RENGARENK TIĞ İŞİ KAT KAT MOTİF YAPILIŞI

Tığ işi kat kat motif yapımı ve bu motiflerin birleştirme işlemini öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@papatyaninorgudunyasi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.