PÜSKÜLLÜ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Püsküllü örgü modeli yapımı

Püsküllü örgü modeli daha çok lif yapımında kullanılsa da aslında oldukça farklı kullanım alanları var. Bugün sizlere bu modelin nasıl yapıldığını gösteren bir video sunmak istiyorum. Bu sayede modelin yapımını öğrenebilir ve değişik örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Püsküllü örgü modeli dediğim gibi lif yapımında sıklıkla kullanılsa da bebek battaniyeleri yapımında da oldukça fazla kullanılıyor. Tek renk ipler ile veya iki farklı renk kullanılarak kız çocukları için veya erkek çocukları için harika battaniyeler yapabilirsiniz.

Lif ve bebek battaniyesi dışında yelek yapımında da püsküllü örgü modeli kullanılabilmektedir. Videoda da bahsedildiği gibi hırka yakalarında kürk yapmak için kullanılabilmektedir. Hırkaların kol kısımlarında bu model kullanılabilir.

Püsküllü örgü modeli mutlaka bilinmesi gereken çok amaçlı kullanabileceğiniz güzel bir model. Lif örmeye yeni başlayanlar için bu model iyi bir alternatif. Lif örerek bu modeli daha iyi bir şekilde öğrenebilir ve farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Şiş örgüsü bilmeyen ve tığ ile bebeği için battaniye yapmak isteyen bayanlar bu modeli battaniye yapımında deneyebilirler.

Püsküllü örgü modeli yapımı için burada yapılan anlatımda kalın bir örgü ipi kullanılmış. Siz yaptığınız örgü işine göre farklı ipler kullanabilirsiniz. Lif örerken kullanacağınız lif ipleri ile yumuşak bir lif yapmanızı sağlayacaktır.

Püsküllü örgü modeli yapımı için aşağıda yer alan videoyu dikkatli bir şekilde izleyip modelin yapılışını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCR2uCQKbR_qIRLb3pvrcSYQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu