PÜSKÜLLÜ MANDALA MOTİFİ YAPIMI

Tığ işi püsküllü mandala motifi yapımı

Bugün sizlere tığ ile yapılmış olan harika bir model göstereceğim. Benim görünce çok beğendiğim püsküllü mandala motifi sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu motifin detaylı yapım asmasını aşağıda sizlere vereceğim.

Farklı örgü işlerinde kullanmak için yeni motifleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Yapacağınız örgü işine göre yeni modeller göstermeye devam ederken, bugün göstereceğim mandala modeli gibi tığ ile yapılan motiflerde işinize yarayacaktır örgü işlerinde.

Tığ işi mandala motifi renkli ipler ile yapılarak çok şık bir görüntü oluşturulmuş. Bu motifleri kıyafetlerinizde, ev dekorasyonunda, el işi süslemelerinde, çanta gibi aksesuarların süslemelerinde kullanılabilir. Yani kısacası bu tür modelleri istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. Mesela burada mandala motifini süslemek için püskül kullanılmış. Dilerseniz püskül kullanmayabilirsiniz veya farklı bir aksesuarla süsleme yapabilirsiniz.

Mandala motifi yapımı çok ama çok basit. En kolay ve en temel tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Video içerisinde modelin yapımı zaten baştan sona kadar verilmiş. Modelin tüm detayları açıklanmış. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar için güzel bir alıştırma modeli olabilir diyebiliriz.

Örgü mandala motifi için burada her sırada renkli ipler kullanılmış. Dilerseniz tek renkte kullanabilirsiniz birkaç rengi bir arada da kullanabilirsiniz. Elinizde kalan ipleri değerlendirdirerek bu güzel mandala motifini yapabilir ve farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Püsküllü mandala motifi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu