PUF ÇİÇEKLİ KALP LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için kalp şeklinde lif modeli yapımı

Çeyizler için çok şık bir lif modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Puf çiçekli kalp lif modeli yapımı için aşağıda detaylı yapım aşaması gösteren bir videoda vereceğim.

Çeyizler içerisine koyulabilecek çok şık bir lif modelinin yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Videoda detaylı yapım aşaması ile verilen bu lif modeli tığ ile örgü örmeye yeni başlayanların da videodaki anlatımı takip ederek yapabileceği bir model.

Çeyizlik lif modeli yapımı için beyaz yeşil ve kırmızı lif ipleri kullanılmış. Lifin yapımına beyaz ip ile başlanmış. Beyaz lif ipi ile lifin taban kısmı yapılmış. Burada kalp görünümünün oluşması için farklı bir şekilde örülmeye devam ediliyor. Burada orta kısımdan başlanmış ama kalp şeklinin oluşması için kare olan model için daha sonra iki kenara fıstıklar yapılarak kalp görünümü verilmiş.

Ortadaki başlama tekniği çok önemli videodaki anlatıma dikkat etmezseniz burada olduğu gibi güzel bir lif tabanı yapamazsınız. Beyaz lif ipi ile belirli bir miktar işlendikten sonra ise yeşil lif ipi ile de kenar kısımlar yapılıp lif modeli tamamlanmış.

Yapılan kalpli lif modeli üzerine süsleme olarak burada puf çiçekler yapılmış. Siz dilerseniz kalp modelleri yapıp bunu da ekleyebilirsiniz. Burada kırmızı lif ipi ile puf çiçekler yapılmış ve bunlar lif üzerine eklenerek süsleme tamamlanmış.

Puf çiçekli kalp lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu