PORTBEBE TULUM BATTANİYE MODELİ

Portbebe tulum battaniyesi yapım aşamaları

Daha önce sizlere bebek battaniyesi yapımı için farklı modeller göstermiştim. Bugün ise son birkaç yıldır moda olan ve bebekleri sıcak tutmak için sıklıkla kullanılan bir örgü işinden bahsetmek istiyorum. Portbebe tulum battaniye modeli bugün sizlere yapımını göstereceğim örgü işi.PORTBEBE TULUM BATTANİYE MODELİ

Portbebe tulum battaniyesi dediğim gibi son yıllarda oldukça fazla kullanılıyor. Bebeğinizi bu tulum battaniyenin içerisine koyarak her zaman sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Portbebe tulum battaniye modeli hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için yapabileceğiniz güzel bir model. Buradaki örnekte battaniye beyaz ip ile yapılmış. Üzerine ise kırmızı örgü ipi ile uğur böceği modeli yapılmış ve bunlarla süslenmiş.

Bunun dışında siz kız bebekler için veya erkek bebekler için farklı renk ipler tercih edebilirsiniz. Süsleme olarak ise küçük çiçek, araba, baykuş, kalp, kuş vb. gibi farklı motifler ekleyebilirsiniz. Battaniyenin tulum şeklinde olması için yan kısımlarında düğmeler kullanılmış. Ayrıca yapılan kapüşon ile de bebeğin kafasının soğuktan korunması da sağlanmış.

Portbebe tulum battaniye yapımı için 4 tane Himalaya Bebe Lux beyaz renk ip ile 1 tane kırmızı Nako Lüx Minnoş ip kullanılmış. 4 numara misina şiş ile örülmüş. 8 adet beyaz, 6 adette kırmızı düğme kullanılmış.

Tulum battaniyenin eni 53 cm boyu ise 85 cm. Bu battaniye ölçüleri 3 aylık bebeklikten itibaren 2 yaşına kadar kullanılabilmektedir.

Portbebe tulum battaniye modelinin yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu dikkatli bir şekilde izleyebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.