POPCORN TOMURCUK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Popcorn tomurcuk örgü

Popcorn modeli son yıllarda örgülerde oldukça fazla kullanılmaya başlandı. Aslında popcorn modelinde klasik bir model var ve genellikle bu model kullanılıyor. Ama bugün sizlere yapımını detaylı olarak göstereceğim model ise popcorn tomurcuk örgü modeli.

Popcorn tomurcuk örgü modeli tığ ile yapılan oldukça basit ve şık bir model. Farklı örgü işlerinde bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Buradaki videoda modelin yapım aşamaları detaylı bir şekilde verildiği için motifin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Popcorn tomurcuk örgü modeli yapımı sırasında her bir popcorn motifi birbirinin arasına gelecek şekilde yapılması sağlanmış. Böylece model daha güzel durmuş.

Bu popconr tomurcuk örgü modeli ile bebek battaniyesi, yelek, hırka, ceket veya atkı yapabilirsiniz. Bu model ile ne yapacağınıza karar verdikten sonra yapacağınız örgü işine göre zincir çekerek modelin yapımına başlamalısınız. Burada gösterilen örnek motifte 35 zincir çekilmiş. Motifin yapımı için 5 ve katlarında zincir çekerek modelin yapımına başlayabilirsiniz.

İstenilen büyüklükte zincir çekildikten sonra modelin yapımına başlanmış. Her zincir üzerine birer tane trabzan yapılarak ilk sıra tamamlanmış. Bundan sonraki sırada ise popcorn tomurcukların yapımına başlanmış.

Burada popcorn tomurcukların yapılışı için videoyu dikkatli takip edin. Çünkü burada modeli oluşturmak için bazı sayılar veriliyor bu sayılara göre trabzanları yapmalısınız. Bu şekilde videoyu baştan sonra kadar izlerseniz çok güzel bir modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Popcorn tomurcuk örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCNhT5ixFsWh9dlB71LSeAGw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu