POPCORN CÜZDAN YAPIMI

Popcorn model ile cüzdan yapımı

Son zamanlarda en çok kullanılan modellerden birisi popcorn modeli. Tığ ile yapılan bu modeli özellikle battaniye yapımında görsek de farklı örgü işlerinde de kullanılabilecek bir model. Bugün sizlere popcorn model ile yapılmış güzel bir cüzdan yapımı göstermek istiyorum.

Farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Örgü kıyafetlerin yanı sıra sizlere örgü işi ile yapılacak olan aksesuarları da göstermeye çalışıyorum. Bugünde sizlere popcorn cüzdan modeli yapımını göstermek istedim.

Popcorn modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan çok şık bir model. Daha çok bebek battaniyesi yapılırken hazırlanan motiflerin yapımında kullanılıyor. Yumuşak ve şık bir model olduğu için sıklıkla tercih ediliyor.

Sizlere detaylı yapım aşamasını video içerisinde göstereceğim cüzdanın yapımında da popcorn modeli kullanılmış. Burada iki farklı büyüklükte cüzdan yapılmış. Sizde değişik boyutlarda hatta isterseniz çanta büyüklüğünde bir cüzdanda yapabilirsiniz.

Buradaki gibi bir cüdan yapmak için ihtiyacınız olan en önemli malzeme cüzdan klipsi olacak. Bu klipsleri tuhafiyelerden alabilirsiniz. Bunun dışında internetten de sipariş edebilirsiniz. Bunun dışında burada cüzdanı yapmak için koton ip kullanılmış.

blank

Cüzdanı yapmak için iki tane model yapılıp birleştiriliyor. Basit tığ işi teknikleri ile başlanan bu model yuvarlak bir şekilde ilerliyor ve istenilen boyuta göre yapılıp tamamlanıyor. Daha sonra hem modeller birbirleri ile birleştiriliyor hem de klips ile birleştirilerek cüzdan yapılıyor.

Popcorn cüzdan yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu