POPCORN BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Tığ işi popcorn bebek battaniyesi yapımı

Yeni doğan bebekler için ceket, yelek, patik, hırka gibi örgü işleri yapılırken mutlaka bu örgü işlerinin arasına birde örgü bebek battaniyesi eklenir. Örgü bebek battaniyeleri renk renk ipler ve farklı modeller ile yapılarak bebek hazırlıkları içerisinde yerini alır.

Bugün bebek hazırlıkları yapanlar için güzel bir popcorn bebek battaniyesi modeli göstermek istiyorum. Son zamanlarda en çok yapılan modellerden birisi bu popcorn model. Popcorn modelin özelliği bir kare motif içerisine yine tığ işi teknikler kullanılarak küçük tomurcuklar yapılıyor. Her sırada farklı yerlerde yapılan bu tomurcuklar ile de kalp şeklinde bir motif oluşturuluyor.

Popcorn bebek battaniye modeli yapılırken bebe yünü kullanılmış. Battaniye için uygun bir ip seçilmiş. Kalp modeli yapıldığı için kız bebekler için bu battaniyenin yapılacağı düşünülse de aslında mavi ve lacivert gibi renk tonları kullanılarak da erkek bebekler için bu modelde battaniye yapılabilir.

Popcorn bebek battaniyesi örneği yapılırken küçük kare motifler yapılıyor ve yapılan bu motifler daha sonra birleştirilip büyük bir battaniye oluşturuluyor.

Motif yapımına başlarken 28 zincir çekilmiş ve bu zincirler üzerine 27 sık iğne yapılmış. Model bu şekilde sık iğneler üzerine kuruluyor. 3 sıra sık iğne yapıldıktan sonra ise popcorn modelinin yapılışına geçiliyor.

Popcorn bebek battaniyesi tığ ile yapabileceğiniz güzel bir battaniye modeli. Yapımı biraz zor olan bir model olsa da battaniyeyi tamamladığınız zaman ortaya harika bir model çıkıyor.

Aşağıdaki videoda modelin yapımı detaylı bir şekilde anlatılmış. Bu videoyu dikkatli bir şekilde incelerseniz rahatlıkla modeli öğrenebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu