POFUDUK ÇİÇEKLİ LİF YAPIMI

Çiçekli güzel bir lif yapımı

Lif modelleri arayanlar için bugün güzel bir pofuduk çiçekli lif modeli göstermek istiyorum. Renkli ipler ile yapabileceğiniz güzel bir lif modeli olan bu lifi çeyizleriniz için rahatlıkla yapabilirsiniz.

Pofuduk çiçekli lif modeli yapımında lifin alt kısmında klasik bir lif modeli kullanılmış. Yuvarlak şekilde işlenen lifin üzerine çiçek çalışması yapılmış. Buradaki videoda detaylı anlatımı gösterilen aslında pofuduk çiçeklerin yapılışı.

Yaptığınız herhangi bir lif modelinin süslemesinde bu şekilde yapacağınız pofuduk çiçekleri kullanabilirsiniz. Değişik lifler örerek liflerin üzerine farklı renklerde küçük pofuduk çiçekler ve yapraklar yapabilirsiniz.

Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar bu şekilde farklı modelleri bir araya getirerek harika lifler yapabilir. Lifin çok renkli olması da göz dolduruyor.

Lif üzerindeki pofuduk çiçekler yapılırken yapraklar için yeşil renkte lif ipi kullanılmış. Pofuduk çiçekler yapılırken ise gül kurusu ve beyaz renkteki lif ipleri kullanılmış. Siz burada olduğu gibi farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Çiçeklerin yapımı için 6 numara tığ kullanılmış.

Pofuduk çiçeklerin yapılışına orta kısımdan başlanmış. Daha sonra kenarlarındaki dilimler yapılmış. Bu şekilde çiçekler tamamlanmış. Videoda çiçeklerin nasıl lif ile birleştirileceği de anlatılmış. Buradan takip edebilirsiniz.

Ben sizler için hem pofuduk çiçeklerin yapılışını gösteren videoyu sunmak istiyorum hem de alt kısımda kalan beyaz lif modelinin nasıl yapılacağını gösteren videoyu sunmak istiyorum. Bu şekilde lif modelini bilmeyenlerde lifin yapımını öğrenebilirler.

Pofuduk çiçekli lif modeli yapımı

Yuvarlak lif modelinin yapımı

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu