PITIRCIKLI DÖRT YAPRAK OYA MODELİ

Çeyizlik tığ oyası modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok güzel bir oya modeli daha göstermek istiyorum. Renkli oya ipleri ile yapılacak olan bu oya modeli yazma kenarlarında çok şık duracaktır. Detaylı yapım aşamasını video ile verdiğim bu modele mutlaka göz atmalısınız.

Çeyizlik oya modeli yapımı için yazma içerisinde bulunan çiçek desenlerine uygun renkte ipler tercih edilmiş. Bunun dışında birde yeşil oya ipi kullanılmış. Kullanılan ipin numarası ve tığ numarası video içerisinde açıklanmış burayı takip edebilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Tığ batısında sonra yine yeşil ip ile yazma kenarının tamamına direkler yapılmış. Bu direklerin nasıl yapıldığını bilmeyenler video içerisindeki anlatıma dikkat etsinler. Oya modelinin detaylı yapım aşaması burada verildiği için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz.

Yeşil oya ipi ile direkler yapıldıktan sonra şimdi çiçek motiflerinin yapımına geçilmiş. Burada renkli oya ipleri kullanılmış. Burada olduğu gibi şık bir oya modeli yapmak istiyorsanız modelin yapımında detayları iyi bir şekilde takip etmeniz gerekir.

Çeyizlik tığ oyası yapımı sırasında çiçeklerin yapımı için sayılar oldukça önemli. Burada zaten basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Önemli olan sayılara dikkat edip modelin nasıl yapılacağını iyi takip etmek olacaktır. Videoda detaylı bir anlatım yapıldığı için modelin yapımında kesinlikle zorlanmazsınız.

Pıtırcıklı dört yaprak tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu