PIRPIRLI FISTIKLI TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için pırpırlı fıstıklı tığ oyası modeli yapımı

Bugün sizlere yine çok güzel bir sıralı oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatım ile vereceğim pırpırlı fıstıklı tığ oyası modelini kısa sürede yapıp tamamlayabilirsiniz.

El işi yapıp satanlar için ve çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim oya modeli iki sıradan yapılmış. Modelin yapımı çok basit. Videoda verilen anlatımı tığ işine yeni başlayanlar dahi takip ederek modeli yapabilir.

Pırpırlı fıstıklı örümcekler oya modeli yapımı için öncelikle yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile üst üste gelen örümcekler yapılmış. Bu şekilde yazma kenarı tamamlandıktan sonra ikinci sırada sarı oya ipi ile üst kısımdaki model yapılmış oya modeli bu şekilde iki sıra halinde yapılıyor. Model yapımı için videodaki anlatım takip edilirse kısa sürede modelin yapımı öğrenilebilir.

Burada örnek bir anlatım yapıldığı için desenli bir yazma kullanılmış ama bu oya modelini tek renk yazmalar da kullanırsanız daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Modelde biraz büyük olduğu için sade bir yazma kenarında daha güzel görünecektir. Ayrıca bu model biraz büyük olduğundan dolayı mutfak havlularının kenarlarını çevirmek için de rahatlıkla kullanılabilir. Bu model dışında farklı oya modellerini denemek istiyorsanız daha önce gösterdiğim örnek modelleri de göz atabilirsiniz.

Pırpırlı fıstıklı tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu