PİPETLE YAPILAN GÜNEŞ ŞAL MODELİ

Şık ve gösterişli pipetle yapılan şal modeli

Kış yaklaşırken soğuk kış günlerinde kullanabileceğiniz harika bir şal modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Farklı ama gösterişli bir şal modeli arıyorsanız bugün göstereceğim pipetle güneş şal modeli yapımına mutlaka göz atmalısınız. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere vereceğim.

Örgü işleri yapılırken model yapımı için farklı aksesuarlar ve malzemeler kullanılabiliyor. Burada bugün göstereceğim şal modeli yapımı için pipet kullanılmış. Şalın esas kısmını oluşturan güneş modellerinin yapımı için pipetler kullanılarak modeller yapılmış ve daha sona yapılan bu modeller birleştirilerek ortaya harika bir şal modeli çıkmış.

Tığ işi şal modeli yapımı için burada Alize Angora Gold markalı ipin simlisi tercih edilmiş. Ana renk olarak aralarda modelleri birleştirmek için siyah ip kullanılırken modelleri yapmak için ise batik ip kullanılmış. Zaten yapılan her bir model ipin bir rengine denk gelmiş ve her bir güneş modeli farklı renklerde olmuş.

Şal üçgen şekilde yapılmış. Önce motifler yapılmış. Burada toplamda 53 tane güneş modeli yapılmış. Daha sonra yapılan birleştirme işlemi ile bütün motifler siyah ip yardımı ile birleştirilerek harika bir şal modeli ortaya çıkartılmış.

Pipetle şal modeli yapımında pipet ile modelin nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde açıklanmış. Daha sonra ise birleştirme işleminin nasıl yapılacağı da açıklanmış.

Pipetle güneş şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCWyYNSDrahZPq4KYp1bEyew

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu