PİKE UÇ DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik pike uç dantel modeli yapımı

Çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz bir dantel modelinin yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim pike uç dantel modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkat çekecek bir tasarım olmuş.

Dantel modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere göstereceğim dantel modeli pikeleri süslemek için yapılmış olan bir tasarım. Bunun dışında daha önce sizlere havlu kenarı, salon takımı, vitrin takımı gibi farklı dantel modelleri de göstermiştim. Siz bu örnekleri de inceleyerek çeyizleriniz için harika modeller yapabilirsiniz.

Çeyizlik pike uç danteli yapımı için burada simli bir oya ipi kullanılmış. Bu ip dışında daha sade bir model yapmak isterseniz tek renk dantel ipleri de  kullanabilirsiniz. Pikenizin içerisinde bulunan renklere uygun olarak farklı renklerde dantel ipleri tercih edebilirsiniz. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu her zaman kullandığınız bir tığı kullanabilirsiniz.

Model için 35 zincir çekilip üzerine sık iğne yapılarak başlanmış. Burada model enine örülerek yapılıyor. Video içerisinde modelin yapım aşamaları sırasıyla çok güzel bir şekilde açıklanmış. Tığ ile örgü örmeye başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu dantel modelini yapabilir. Dantel modeli tekrarlayan sıralardan oluşuyor. Yapımı çok basit ve kısa sürede eliniz alışacaktır.

Pike uç dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu