PİKE, ÇARŞAF VE HAVLU UCU KENARINA YAPILABİLECEK DANTEL MODELİ

Pike, çarşaf ve havlu kenarı dantel modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için farklı dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere pike, çarşaf ve havlu kenarlarında kullanabileceğiniz çok amaçlı güzel bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum.PİKE, ÇARŞAF VE HAVLU UCU KENARINA YAPILABİLECEK DANTEL MODELİ

Pike, çarşaf ve havlu kenarı dantel modeli yapımı için Altınbaşak Süper 60 numara dantel ipi kullanılmış. Burada beyaz bir ip kullanılmış. İstenirse daha farklı renklerde iplerde kullanılabilir.

Pike, çarşaf ve havlu kenarı dantel modeli yapımına zincir çekilerek başlanıyor. İstenilen ölçüde zincir çekildikten sonra modelin yapımına başlanabilir.

Burada gösterilen dantel modeli yapımı çok basit bir model. Dantel örmeye yeni başlayanlar kolaylıkla modelin yapım aşamalarını takip ederek öğrenebilirler. Model kolay olduğu için de kısa sürede yapılabilir.

Video içerisinde dantel kenarının yapım aşamaları çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay modeli kurarken sizlere verilen sayılara dikkat etmek. Nerede arttırma yapacağınızı iyi öğrenmelisiniz.

Pike, çarşaf ve havlu kenarına yapılabilen bu dantel modeli ile harika çarşaf ve pike takımları yapabilirsiniz. Yastık kenarlarına da bu dantel modelini rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu şekilde çeyizler için güzel bir takım oluşturmuş olursunuz.

Pike, çarşaf ve havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz. İlerleyen günlerde sizlere yeni ve farklı modeller göstermeye devam edeceğim.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.