PENYE İPTEN YILDIZ PUF YASTIK YAPIMI

Penye ipten puf yastık yapımı

Bugün sizler için örgü işi dışında penye ip ile yapılmış güzel bir puf yastık modeli göstermek istiyorum. Penye ip ile daha çok sepetler örüldüğünü biliyoruz. Bugün ise bu ip ile yapılmış güzel bir yıldız model puf yastık yapımını göstermek istiyorum.PENYE İPTEN YILDIZ PUF YASTIK YAPIMI

Penye ipten yıldız puf yastık modeli yapımı için özellikle misinalı olan 8 numara şişler kullanılmış. İstenilen renkte penye ip ile bu yastık yapılabilir.

Örnek olarak yapılmış yeşil puf yastık için 90 ilmek atılmış. İkinci olarak burada videoda yapılan yastık için ise 100 ilmek atılmış. Daha büyük bir yıldızlı puf yastık yapmak için 120 ilmek ile başlanabilir.

Yıldızların her bir köşesi 20 ilmekten oluşmuş. Yıldızlı puf yastık modeli yuvarlak bir şekilde ilerlenerek tamamlanmış.

Penye ipten yıldız puf yastık yapımı için aşağıda verilen videoda çok detaylı bir anlatım yapılmış. Videoyu izlediğiniz zaman nerede arttırma ve eksiltme yapılacağını kolayca öğrenebilirsiniz.

Penye ipin farklı kullanım alanları var. Burada gösterilen puf yastık modeli de penye ip ile yapılmış güzel bir el işi. Özellikle dekorasyon ürünü olarak bu yastıkları evinizin farklı köşelerinde kullanabilirsiniz.

Çocuklarınızın odasına renkli penye ipler ile bu yıldız puf yastıklardan yapabilirsiniz. Yuvarlak olarak da yapacağınız yastıklar ile birleştirip güzel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Penye ipten yıldızlı puf yastık modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirisniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.