PENYE İPTEN PORTFÖY ÇANTA YAPIMI

İki renkli penye ip ile portföy çanta yapımı

Örgü işinden yapılmış olan aksesuarlar için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere penye ipten portföy çanta modeli yapımı göstermek istiyorum. Örgü işinden yapılmış olan çantaları kullanmayı sevenler mutlaka bu modele göz atmalılar. Çantanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.PENYE İPTEN PORTFÖY ÇANTA YAPIMI

Penye ip ile örgü işinden yapılmış olan çanta modellerini daha önce de sizlere göstermiştim. Bugün çok şık rahatlıkla her yerde kullanabileceğiniz bir çanta tasarımımın yapımını sizlere göstermek istedim. Bu çanta modeli için beyaz ve kahverengi penye ipler kullanılmış. İki rengin uyumu ile ortaya harika bir tasarım çıkmış.

Penye ipten çanta modeli yapımı için burada ince penye iplerden kullanılmış. Penye ipi ince seçildiği için de tığ olarak da 6 mm’lik bir tığ kullanılmış. İnce ip olduğu için çanta modeli daha düzgün durmuş. Çantanın tutacak kısmı da yine örülerek yapılmış. Sadece kenarda tutacağı çanta ile birleştirmek için metal halkalar kullanılmış.

Çanta modeli yapımı için önce beyaz ip ile bir taban yapılmış. Daha önce penye ip ile örgü yapmayanlar ilk başta zorlanabilirler ama eliniz alıştıkça kolaylıkla çanta modelini yapabilirsiniz. Zaten video içerisinde detaylı bir anlatım yapıldığı için modeli öğrenmekte zorlanmayacaksınız.

Penye ipten portföy çanta yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJtc9Fbb6wgKxv-JTKSGRJw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.