PENYE İPTEN EL ÖRGÜSÜ SEPET YAPIMI

Yuvarlak el örgüsü sepet yapımı

Penye ip ile yapılan sepet modellerini çok seviyorum. Renk renk ipler ile yapılan bu sepet modelleri çok şık duruyor. Bugün sizlere güzel bir sepet yapımının videosunu sunmak istiyorum.

Penye ipten el örgüsü sepet modelleri ev içerisinde farklı alanlarda kullanılabiliyor. Özellikle organizer olarak kullanılan bu sepetler dekorasyon açısından da çok şık duruyor. Penye ip ile yapacağınız bu sepetleri farklı büyüklüklerde ve şekillerde yaparak evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca birçok bayan bu sepetleri örerek satıyorlar ve kendilerine iyi bir gelir elde ediyorlar.

Bugün sizlere göstermek istediğim el örgüsü sepet modeli yuvarlak bir şekilde başlanmış ve ağız kısmında giderek daraltma yapılmış. Bu hali ile bir kase gibi görünüyor diyebilirim. Burada yapılan örgü işi çok düzgün durduğu için sepet çok güzel görünüyor. Sizde bu şekilde düzgün yapmaya dikkat ederseniz çok güzel bir sepet yapabilirsiniz.

El örgüsü sepet yapımı için Diva Line Spagetti markalı penye ip kullanılmış. Bu ipi her yerde bulamayabilirsiniz. Bu nedenle internet üzerinden sipariş edebilirsiniz. Bu ipi örmek için ise yine ip gibi kalın olan 8 numara bir tığ kullanılmalıdır.

Sepet yapımında ilk başta zorlanabilirsiniz. İp ve tığ kalın olduğu için eliniz alışana kadar biraz zor gelebilir. Ama ilerleyen zamanlarda zorlanmadan harika bir sepet yapabilirsiniz.

El örgüsü sepet yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCqPyB0-CBPGJxvmjO8DwzOA/vi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu