PENYE İP İLE SEPET YAP

penye ipten sepet yapılışı

Sepet, evde iş yerinde her daim kullanışlı olan aksesuar olup, özellikle bayanların çok amaçlı kutusu halindedir. Şık görüntüsü ile cezbeden sepetler ojelerinizi, makyaj malzemelerinizi, aksesuarlarınızı, ev gereçlerinizi depolamak amacı ile kullanışlı ve şık bir üründür. Peki, şık ve kullanışlı olan sepetleri kendiniz yapmaya ne dersiniz? Nasıl diye soracak olursanız oldukça kolay şekilde penye iple sepet yapımını sizlere anlatacağız.

Penye ip ile sepet yapımında isminden de anlaşıldığı üzere, penye ip ile yapılmaktadır. İstediğiniz renk penye ip satın alarak sepet yapımını başlayabilirsiniz. Biz penye ipinden sepeti yaparken model olarak kendimize başak şeklini tercih ettik. Bunun nedeni ise daha şık ve hasır gibi görünmesini istedik.

Penye sepet yapımı için tığ kullanacağız. Tığımız ise 10 numara olacak. İlk olarak zincir çekerek sepet yapımına başlıyorsunuz. Bu şekil de örgüye devam ederek sepet yapımı için devam ediyorsunuz.

İlk olarak taban kısmını yaparak daha sonra ise duvar kısmını tamamlıyorsunuz. Kolay sepet yapımı için sizlere aşağıda video paylaşıyorum. Bu videodan daha çok ayrıntıları alarak kolay şekilde sepetinizi tamamlayabilirsiniz.

Aksesuarlarınızı bir arada tutmak ve her şeyinizin derli toplu durması için ideal bir seçenek olan sepetleriniz de şıklığı da ön planda tutmak amacı ile bu sepet modeline mutlaka göz atmalısınız. Aynı zaman da kolay yapımı ile birden fazla yaparak arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Penye İp İle Sepet Yap Videosu;
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0nr3bONprgc]

Video Kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu