PAPATYALI SEPET LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik papatyalı sepet lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni lif modellerin göstermeye devam ediyorum. Daha önce papatya uzun lif modelini sizlere göstermiştim. Bugün ise bu lifin takımı olan papatyalı sepet lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edeblirsiniz.

Çeyizlik lif modeli olarak bugün göstermek istediğim lif modeli üzerinde kullanılan papatya çiçekleri lifin gösterişli ve göz alıcı bir görünüme kavuşmasını sağlamış. Lif yapımı için taban kısımda ve papatya çiçeklerinin dilimlerinin yapımında beyaz lif ipi kullanılırken, sepetin sap kısmının yapımında ve papatyaların ortalarında sarı lif ipi kullanılmış. Ayrıca papatyaların orta kısımlarında ve sap kısmında süsleme için küçük inciler kullanılmış. Bu şekilde şık bir görünüm elde edilmiş.

Lif modelinin yapımı için öncelikle beyaz lif ipi ile beşgen şeklinde olan bir taban kısmı yapılmış. Taban için 10 fıstık yapılmış ve arttırmalar yapılmış daha sonra ise azaltmalar yapılarak beşgen şeklinde bir gröünüm elde edilmiş. Daha sonra yapılan lifin kenar kısımarı yapılarak taban kısmı yapılmış.

Papatyalı sepet lif yapımı için taban kısmı yapıldıktan sonra ise papatyaların yapımına geçilmiş. Burada toplamda 19 tane papatya yapılmış. Yapılan bu papatyalar lif tabanı ile birleştirilmiş. En sonunda ise sap kısmıda yapılarak lif modeli tamamlanmış.

Papatyalı sepet lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu