PAPATYA LİF MODELİ YAPIMI

Gösterişli papatya lif modeli yapımı

Sizlerle her gün yeni lif modellerini paylaşmaya çalışıyorum. Bugün yine yapımı oldukça basit olan gösterişli ve şık bir lif modelini paylaşmak istiyorum. İki renk ile yapılan bu lif modeli papatya lif modeli olarak adlandırılmakta.

Bugün sizlere göstermek istediğim lif modeli tam bahar aylarına yakışan ve çeyizler içerisine eklenmesi gereken çok şık bir model. Bu lif modelini sarı ve beyaz lif ipleri kullanarak yaptığınızda papatya görünümünü elde edebilirsiniz. Tabi dilerseniz başka renklerle de yaparak renkli çiçek görünümü elde edebilirsiniz.

Papatya lif modeli yapımı sırasında öncelikle orta kısımdan başlanmış. Burada katlı bir görünüm elde edilmiş. Bu katlı görünümü elde etmek için sonradan bu orta kısma işlenen motifler ekleniyor. Bu motifler popcorn motif olarak adlandırılmış. Burada bu motiflerin yapım aşaması gösterilmemiş. Ama ben size bu motifler ile yapılmış olan ayrı bir lif modelinin yapımını sizlere vereceğim.

Video içerisinde orta kısmın yapımından başlanarak ilerlenmiş. Daha sonra tek tek dilimler yapılmış. Yapılan bu dilimler orta kısımda kullanılan ip rengi ile yine basit tığ işi kullanılarak dilimler birbirleri ile birleştirilmiş. Bu şekilde çok şık bir görünüm elde edilmiş.

Lif modelinin detaylı yapım aşamasını videodan takip ederseniz daha kolay anlaşılabilir. Bu şekilde kısa sürede lif modelini yapabilirsiniz.

Papatya lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Ortadaki popcorn kısmı yapmak için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCnXbkvfkHqz31UK53KZ2asQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. PAPATYA LİF MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    PAPATYA LİF MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PAPATYA LİF MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.