PAPATYA LİF MODELİ YAPIMI

Çok şık papatya lif modeli yapımı

Bir önceki yazımda sizlere papatya motifleri ile yapılmış çok şık bir dantel modeli yapımı göstermiştim. Bu yazımda ise sizlere papatya motifleri ile yapılmış yine çok şık bir lif modelinin yapımını göstermek istiyorum. Bahar ayları da gelmişken bu şekilde çiçeklerle yapılmış örgü ve dantel modelleri gözleri şenlendirecektir. Ayrıca çeyizler için harika tasarımlar olacaktır bu el işleri.

Papatya lif modeli taban kısım ve üzerindeki papatyalı kısım olmak üzere iki parça halinde yapılıyor. Burada taban kısım için her zaman yaptığımız basit dilimli yıldız model tekniği ile yapılmış yuvarlak bir lif modeli yapılmış. Burada 11 sıra yapılan fıstık motifleri ile şık bir lif modeli oluşturulmuş. Siz bu taban kısmını yapmayı da bilmiyorsanız videodaki anlatıma dikkat edebilirsiniz.

Burada taban kısmı yapıldıktan sonra lif modelinin üst kısmındaki parçanın yapımına geçilmiş. Burası için örgü ile küçük papatya motifleri yapılmış. Birde bu papatya motiflerinin dalları yapılmış. Bu şekilde çok şık bir görüntü oluşmuş.

Lif modeli yapımı için yeşil lif ipi kullanılarak dallar yapılmış. Burada yine basit bir teknik olan fıstık modeli kullanılmış. Bu şekilde dallar yapıldıktan sonra yapılan motiflerde bu dallar üzerine eklenip papatyalar oluşturulmuş. Daha sonra ise iki parça birbiri ile birleştirilerek model tamamlanmış.

Papatya lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu