OYUNCAK ÖRGÜ BEBEK

çocuk örgüleri yapımı

Çocuklarınıza hediye almak aslında çok zor bir iş değil. Fakat kendi hediyenizi kendiniz yapmak, manevi açıdan ne kadar önemli. Bizde bunu değerlendirmeye alarak, oyuncak örgü bebek yapmaya karar verdik. Kız çocuklarının oldukça hoşuna gidecek oyuncak örgü bebekler ile onların mutluluğu sizleri de sevindirecek. Peki, oyuncak örgü bebek nasıl yapılır? Gelin birlikte inceleyelim.

Kolay örgü bebek yapımı için kalın ve renkli ipler satın almalısınız. Kalın ipler bilindiği gibi kalın şişler ile örülmektedir. Fakat deliklerin oluşmasını istemediğimiz için kalın ipi ondan daha düşük şişler ile öreceğiz. Bizim için ideal şiş şekli ise 5 numaradır.

Örgüyü bir ters bir düz şeklinde örmeye başlıyoruz. Bu şekilde renkler ile tamamladığımız parçayı bir uçtan bir uca birleştirerek, oyuncak örgü bebek için ana yeri tamamlıyoruz.

blank

Daha sonra ise içerisini pamuk ile doldurarak örgü bebek yapımında vücut ve kafa kısmını tamamlıyoruz. Tabi ki bunda dikkat etmeniz gereken bebeğin bazı bölgelerini belirginleştirmek amacı ile pamukları doğru kullanmak olacaktır.

blank

Örgü bebek yapımında diğer bir husus olan gözler ise yine iplerin yardımı ile yapılmaktadır. En son işlem olarak da yine iplerden saç kısımlarını yaparak kolay örgü bebek yapımını tamamlamış olacaksınız. Bu model için aynı zaman da sizler ile videoları paylaştık. Bunları izleyerek bebek yapımında daha ayrıntılı şekilde izleyerek yapımını daha kolay anlayabilirsiniz.

Oyuncak Örgü Bebek Videosu;
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=k3mKZVoyE1Q]

Video Kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCVQsNGTOdXOHsnIRO_0DSyQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu