ÖRÜMCEKLİ YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Örümcekli yuvarlak lif modeli

Yine sizlerle yapımı oldukça basit olan ama çok şık bir lif modelinin yapımını paylaşmak istiyorum. İki parça halinde işlenen bu lif modeli oldukça basit bir şekilde yapılıyor. Lif örmeye yeni başlayanlar verdiğim videoyu takip ederek rahatlıkla modelin yapımını öğrenebilirler.

Örümcekli lif modeli yapımı için öncelikle lif modelinin taban kısmı yapılmış. Üst kısım taban kısımdan ayrı bir şekilde yapılıp daha sonra birleştiriliyor. Bu şekilde yapılacağı için daha kolay bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Taban kısmı için çok basit olan klasik bir lif modeli yapımı kullanılmış. Orta kısımdan fıstıklar yapılarak başlanan bu lif modelinde fıstıklar ile yapılan yıldız model tekniği kullanılmış. Bu arada bu motif yapılırken de aralarda zincirler çekilerek 6 dilimli güzel bir lif modeli ortaya çıkartılmış.

Örümcekli yuvarlak lif modeli yapılırken taban kısım tamamlandıktan sonra üst kısımdaki örümceklerin ve pofuduk çiçek motiflerinin yapımına geçilmiş. Buranın nasıl yapıldığı da yine video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Buranın yapımı da çok basit zorlanmadan bir kaç saat içerisinde burayı yapıp lif tabanı ile birleştirebilirsiniz.

Lif modeli yapılırken burada tek renk pembe tonlarında bir ip kullanılmış. Siz isterseniz taban için de üst kısım için de iki farklı renkte ip kullanabilirsiniz. Bu şekilde de lif modeli çok şık duracaktır.

Örümcekli yuvarlak lif modeli yapımının detaylı anlatımına göz atmak için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu