ÖRÜMCEKLİ KOLAY TIĞ OYASI MODELİ

Örümcekli tığ oyası modeli yapımı

Sizlere her zaman farklı ve yeni modelleri göstermeye devam ediyorum. Gösterdiğim bazı tığ oyalarının yapımı biraz zaman ve emek istese de Bazıları oldukça basit modeller. Tığ işi yapmayı bilenlerin kısa sürede yapabileceği örnekleri göstermeye çalışıyorum. Bunun için de sürekli videolu anlatımlar vermek istiyorum ki modeller daha çabuk öğrenilerek yapılsın.

Bugün sizlere yine çok şık ve gösterişli bir tığ oyası modeli yapımı göstereceğim. Bu oya modelinin yapımında hepimizin bildiği örümcekler kullanılmış. Bu örümcekler oyanın tamamında büyük bir şekilde kullanılarak gösterişli bir model oluşmuş.

Örümcekli kolay tığ oyası yapımı için öncelikle yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise yine yeşil ip ile bütün tığ batılarının üzerine örümcekler yapılmış. Bu şekilde yazma kenarı tamamlanmış. Buradan sonra ikinci sırada farklı bir renk ip alarak örümcekler üzerine modelin yapımına geçilmiş. Bu şekilde yine yazma kenarı tamamlandıktan sonra son sıranın yapımına geçilmiş. Burada yine yeşil ip kullanılarak model tamamlanmış.

Örümcekli tığ oyası modeli birkaç aşama halinde yapılan bir model. Ama bu aşamalar gözünüzü korkutmasın. Çok basit bir şekilde model ilerliyor. Modelin yapımını öğrendikten sonra birkaç gün içerisinde yazma kenarını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Videoda verilen anlatım çok açıklayıcı olduğu için zorlanmadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Sadece verilen sayılara dikkat edin.

Örümcekli kolay tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu