ÖRÜMCEK YAPRAKLI TIĞ OYASI MODELİ

Örümcek yapraklı tığ oyası yazma kenarı modeli

Güzel bir yazma kenarı modelini daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Örümcek yapraklı tığ oyası modeli gösterişli, yazma kenarlarında çok şık duran bir model.

Örümcek yapraklı tığ oyası modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan bir model. Tığ ile oya yapmayı bilen herkes kolaylıkla modeli yapabilir. Yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken birkaç küçük detay var bunlarda video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Yazma kenarlarında büyük ve gösterişli modeller arayanlar örümcek yapraklı tığ oyası modeline göz atmalılar. Model biraz büyük olduğu için yazma kenarında hemen kendini belli edecektir.

Örümcek yapraklı tığ oyası modelinin yapımı için öncelikle yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra ikinci sırada yine yeşil ip ile pimpirikler yapılmış. Bu pimpirikler yapılırken ise aralarda çiçek modelinin üzerine kurulu olacağı örümcek modelleri yapılmış.

Burada örümcek modelleri yapılırken aralarda bırakılacak pimpirik sayısı önemli. Çünkü örümcek modeli kurulurken bu kısımda sanki model geriye gidiyormuş gibi duruyor. Bu nedenle de iki motifin arası çok yakın olursa model kendini göstermez. Video içerisindeki yapım aşamasına dikkat ederseniz oyanın nasıl yapıldığını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini daha iyi öğrenebilirsiniz. Özellikle size verilen sayılara dikkat etmelisiniz.

Örümcek yapraklı tığ oyası modeli yazma kenarı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu