ÖRÜMCEK ÜSTÜNDE ŞEKERLER TIĞ OYASI MODELİ

Renkli tığ oyası modeli

Renkli oya modellerini ben daha çok seviyorum. Böyle renkli oya modellerini de buldukça sizlerle sık sık paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim örümcek üstünde şekerler tığ oyası modeli çok şık ve gösterişli bir model.ÖRÜMCEK ÜSTÜNDE ŞEKERLER TIĞ OYASI MODELİ

Örümcek üstünde şekerler tığ oyası modeli çeyiz hazırlıkları yapanların mutlaka göz atması gereken bir model. Modelde yazmaya uyumlu olarak farklı birkaç renk bir arada kullanılabiliyor.

Burada örümcek üstünde şekerler tığ oyası modeli yapılırken en alt kısımda yazma kenarı çevrilirken ve örümcek kısmı yapılırken yeşil bir oya ipi kullanılmış. Şekerleri yapmak için ise kırmızı, mavi ve pembe oya ipleri kullanılmış ve çok şık bir model olmuş.

Örümcek üstünde şekerler tığ oyası modeli yapılırken öncelikle yazmanın tığ batısı yapılmış. Daha sonra şekerlerin alt kısmı için yine yeşil ip ile örümcekler yapılmış. Burada örümcekleri yaparken aynı uzunlukta olmasına dikkat edin. Örümcekler yapılırken her tığ batısına bir örümcek yapılıyor.

Örümcekler tamamen yazma kenarına yapıldıktan sonra şekerlerin yapımına geçiliyor. Şekerleri yapmak için dört tane örümceğin bir tane ipi çekilerek tığ başına alınıyor. Buradan sonra ise istenilen renk ip ile şekerler yapılıyor.

Örümceklerin üzerine şeker yapımı için neler yapılması gerektiği video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burada verilen sayılara çok dikkat edin.

Örümcek üstünde şekerler tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.