ÖRÜMCEK OYASI MODELİ YAPIMI

Örümcek oyası nasıl yapılır?

Güzel bir oya modelini daha sizlere göstermek istiyorum. Videolu anlatımları verilen oya modelleri bayanların çok işine yarıyor. Çeyiz hazırlıkları yapanlar bu sayede farklı modelleri öğrenebiliyor.

Örümcek oyası yazma kenarı modeli yapımı oldukça basit olan bir model. Burada yapılan modelde detaylı anlatım verildiği için oya işini yeni yapmaya başlayanlar dahi videodaki anlatım sayesinde öğrenebilirler.

Örümcek oyası modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Yapılan bu tığ batısı üzerine yine yeşil ip ile örümcekler yapılmaya başlanıyor. Burada 7 tane örümcek yapılmış. Yapılan bu örümceklerin aynı boyda olması önemli. Bu sayede model daha düzgün duracaktır.

Örümcekler yapıldıktan sonra 5 tane tığ batısı atlanarak 6. tığ batısına batılarak örümcekler sabitleniyor. Yeşil ip ile bu şekilde yazma kenarı örümcekler ile dolduruluyor. Bundan sonra ise pembe oya ipi ile örümceklerin üzeri dolduruluyor.

Burada ise yine çok basit bir tığ işi olan pimpirikler yapılıyor. Yani oya modeli en başından en sonuna kadar çok kolay bir model. Kısa sürede yapabileceğiniz bu oya modeli farklı renkler ile yapılıp çeyizler içerisine eklenerek harika yazma kenarları yapılabilir.

Örümcek oyası modeli yapılırken burada kullanılan ipler Leylak marka oya ipleri. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Örümcek oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu