ORTASI İLMEK TOPLAMALI TIĞ OYASI YAPIMI

Şık ve gösterişli tığ oyası modeli

Sizlerle sık sık yeni ve farklı tığ oyası modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine yapımı oldukça basit olan çok şık ve gösterişli bir tığ oyası modeli yapımını daha sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar bugün yapımını göstereceğim bu modele mutlaka göz atmalılar. Bu tığ oyası çeyizler içerisinde gözleri şenlendirecek çok dikkat çekecek bir model diyebiliriz. Yazma içerisinde bulunan renklere göre farklı renklerde oya ipleri ile yaparsanız çok şık bir model ortaya çıkacaktır.

Ortası ilmek toplamalı tığ oyası yapımı için öncelikle yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil oya ipi ile devam edilerek modellerin koyulacağı yerler yapılmış ve aradaki mesafe belirlenmiş.

 

Bu şekilde yeşil oya ipi ile çiçeklerin yapılacağı yuvalar ve yaprak kısımları yapıldıktan sonra ise çiçeğin orta kısmının yapılışına geçilmiş. Burada istediğiniz farklı renkleri kullanabilirsiniz. Video içerisinde buranın yapımı yine çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Tığ oyası modeli en son çiçeğin üst kısmındaki beyaz ip ile yapılan kısım tamamlandıktan sonra bitiriliyor. Bu oya modeli aşama aşama ilerleyen bir model. Her sırada farklı bir işle yapılıyor. Video içerisinde bütün aşamalar sayıları ile birlikte çok güzel bir şekilde anlatılmış. Buraya dikkat ederseniz sorun yaşamdan tıp oyasını yapabilirsiniz.

Ortası ilmek toplamalı tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu