ÖRGÜDEN TABLET KILIFI YAPIMI

Tablet için şık bir örgü kılıf modeli yapımı

Bugün size farklı bir örgü işi göstermek istiyorum. Örgü kıyafetler dışında bugün örgüden yapılmış şık bir tablet kılıfının detaylı yapım aşamasını sizlere sunmak istiyorum.

Tabletler hemen hemen hepimizin evinde var. Bu tabletleri korumak için çeşitli renklerde ve özelliklerde kılıflar satın alabilirsiniz. Bu sayede tabletinizi daha iyi koruyabilirsiniz. Ama bu tablet kılıflarını para ile satın almak yerine bu kılıfı örgü ile kendinizde yapabilirsiniz. Bugün sizlere bu örgü tablet kılıfı için güzel bir modelin yapım aşmasını video ile sunmak istiyorum.

Örgü tablet kılıfı yapımı için burada gri renkte Kartopu Zambak markalı bir ip tercih edilmiş. Şiş olarak ise 5 numara şiş kullanılmış. Birde burgu tekniğinde kullanmak için yardımcı bir şişi yanınızda bulundurmanız gerek.

Tablet kılıfının yapmak için 28 ilmek atılarak başlanmış. Siz kendi tabletinizin büyüklüğüne göre ilmek sayısını arttırabilirsiniz. Ayrıca bu kılıfı telefonlarınız içinde yapabilirsiniz. Burada da ilmek sayısını azaltarak modeli yapmaya başlayabilirsiniz.

Örgü tablet kılıfı yapılırken kullanılan örgü modelinde burgu örgüsü yapılmış. Kenarlara uygulanan iki çizgi burgu örgü ile kılıf çok şık durmuş. Siz isterseniz başka bir modelde kullanabilirsiniz. Burgu örgü yapmayı buradaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Videoyu en başından en sonuna kadar izlerseniz modeli zorlanmadan çıkartabilirsiniz.

Örgü tablet kılıfı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCqPyB0-CBPGJxvmjO8DwzOA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu