ÖRGÜDEN BEBEK UYKU TULUMU YAPIMI

Şiş örgüsü ile bebekler için uyku tulumu yapımı

Bebekler için değişik örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizler için örgüden yapılmış bebek uyku tulumu modelinin yapımını video olarak sunmak istiyorum. Ben bu örgü işini çok beğendim ve sizlerle de paylaşmak istedim.

Bebekler için uyku tulumu seçilirken daha çok polar kumaşlardan yapılmış olan uyku tulumları tercih ediliyor. Bugün sizlere şiş örgüsü ile yapılmış olan şık bir uyku tulumu modeli göstermek istiyorum. Suna Hanım her zaman yeni ve farklı örgüleri bizlerle paylaşıyor. Bende onun güzel anlatımı ile bu harika örgü işini sizlerle paylaşmak istedim.

Örgü bebek uyku tulumu yapımı için burada Alize Baby Flower serisinden beyaz bir ip tercih edilmiş. Burada yaklaşık olarak 2 yumak kullanılmış. Şiş olarak ise 5 numara şiş tercih edilmiş. Askılı yapılan kollar için 2 düğme kullanılmış. Bunun dışında işaret iğneleri, yün iğnesi, tığ ve mezura gibi yardımcı aletler kullanılmış.

Burada yapılan uyku tulumu 0 ile 6 ay arasında bebeklere uygun. Siz daha büyük yapacaksanız ip miktarını arttırmalısınız. Tulumun yapımını öğrendikten sonra istediğiniz büyüklükte kendiniz bir tulum yapabilirsiniz.

Uyku tulumunu yapmak için 50 ilmek atılmış. Bu ilmekler atılırken farklı bir yöntem uygulanmış kısa kuyruk yöntemi ile ilmek alınmış. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için ise videoyu izleyebilirsiniz. Aslında tulum çok basit bir şiş örgüsü ile ilerliyor. Dikkat edilmesi gereken detaylar ise video içerisinde anlatıldığı için buradan zorlanmadan öğrenebilirsiniz.

Örgü bebek uyku tulumu modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. ÖRGÜDEN BEBEK UYKU TULUMU YAPIMI için yorumda bulun

    ÖRGÜDEN BEBEK UYKU TULUMU YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRGÜDEN BEBEK UYKU TULUMU YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.