ÖRGÜ ZİGZAG MODELİ NASIL YAPILIR?

Örgü zigzag modeli yapımı

Farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere örgü zigzag modeli yapımının detaylı anlatımını video olarak sunmaya çalışacağım.

Burada detaylı yapım aşaması video olarak verilen bu model birçok farklı örgü işinde kullanılabilir. Örnek anlatımda modeli yapmak için kalın bir ip ve kalın bir şiş tercih edilmiş. Bu şekilde çok kalın ve büyük bir model ortaya çıkmış. Siz bu modeli daha ince ip ve şiş ile yaparsanız daha farklı modeller ortaya çıkabilir.

Örgü zigzag modeli buradaki gibi kalın örgü ipleri ve şişleri ile yapılırsa atkı olarak kullanılabilir. Ama daha ince ipler ile yapıldığında ceket, hırka, veya kazak gibi örgü kıyafetler yapılabilir. Burada önemli olan sizin tercih ettiğiniz ip olacaktır. Çünkü model kalın ve gösterişli duruyor. Seçtiğiniz ip ve şiş özelliğine göre modelin görünümü de değişecektir.

Modele ilk baktığınız zaman zigzag modelinin nasıl yapıldığını çözemeyebilirsiniz. Sanki model enine gidiyor gibi duruyor ama tam tersine model boyuna işlenerek ilerliyor. Videodaki anlatıma dikkat ederseniz ne demek istediğimi kolayca anlayabilirsiniz.

Burada zigzag modeli yapılırken 6 numara şiş ve orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Burada 40 tane ilmek atılarak modelin yapımına başlanmış. Her bir model 5 ilmekten oluşuyor. Siz yapacağınız örgü işine göre ilmek sayısını 5 in katları olarak alabilirsiniz.

Örgü zigzag modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu