ÖRGÜ ZIBIN YAPILIŞI

Örgü bebek zıbını yapılışı

Bebekler için daha önce sizlere tulum modeli yapımını göstermiştim. Bugün ise sizlere güzel bir zıbın modeli yapımını video olarak sunmak istiyorum. Bebekleri için farklı örgü işleri denemek isteyenler bu zıbın modeline göz atabilirler.

Örgü zıbın modeli hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için yapabileceğiniz çok şık bir model. Burada gri, mavi ve beyaz örgü ipleri kullanılarak erkek bebeklerin giyebileceği şık bir zıbın modeli yapılmış. Burada bir kaç renk bir arada kullanılmış. Sizde bu şekilde renkli ipler ile yapabileceğiniz gibi tek renk iplerde tercih edebilirsiniz.

Zıbın modeli yapılırken basit şiş örgüsü teknikleri kullanılmış. Düz bir örgü yapılarak zıbın modeli tamamlanmış. Burada dikkat edilecek en önemli detay yaka da yapılacak olan kesimler ve arttırmalar. Bunun dışında zıbın modeli oldukça basit bir şekilde ilerliyor. Şiş örgüsü öğrenmeye yeni başlasanız dahi bu modeli rahatlıkla yapabilirsiniz.

Örgü bebek zıbın modeli 0 ile 6 ay arasında bebekler için uygun bir model. Buradaki anlatıma dikkat ederek siz daha büyük bir zıbın modeli de yapabilirsiniz. Zıbın modelini daha rahat giyip çıkartmak için yaka kısmında düğmeler kullanılmış. Bunun yanında zıbının alt kısımda da bezi takıp çıkartırken kolaylık olması için yine düğmeler yapılmış.

Örgü bebek zıbın modeli yapımı için aşağıda verilen videoya dikkat edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu