ÖRGÜ SABUNLUK YAPIMI

Kolay sabunluk modeli yapımı

Sizlere değişik örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün süs amacı ile kullanabileceğiniz çok şık bir örgü sabunluk modeli yapımını göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu el işini tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla yapabilir.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar hazırladıkları liflerin yanına bugün göstereceğim sabunluk modelini de ekleyebilirler. Lif gibi örülen bu model ördüğünüz lifler ile birlikte takım gibi duracaktır. Ben bu modeli çok beğendim sizlerle paylaşmak istedim.

Sabunluk modeli yapımı için lif ipi kullanılıyor. Dilediğiniz renkte bir lif ipi dışında birde yeşil lif ipine ihtiyacınız olacak. Burada yapraklar yeşil ile yapılmış ama siz isterseniz farklı renkler kullanabilirsiniz. Bunun dışında birde ön kısımdaki süslemeleri yapmak için yaprakların üzerine küçük tomurcuklar yapılmış. Bunun içinde dilediğiniz renkte bir ip tercih edebilirsiniz.

Sabunluk yapılırken öncelikle uzun kısım yapılmış. Kare bir şekilde fıstıklar yapılarak ilerlendikten sonra bir süre sonra yapılan eksiltmeler ile birlikte uç kısımda üçgen bir model oluşturulmuş. En sonunda ise asmak için yine örgü ipi ile küçük bir tutacak yeri yapılmış.

blank

Sabunluğun uzun kısmı tamamlanınca ön kısımdaki kare bölüm yapılmış. Bunun için yine fıstık modeli ile başlanmış ve aralarda yeşil ip ile yapraklar yapılarak ilerlenmiş. Daha sonra kare kısım bitince tomurcuklar yaprakların üzerine sonradan eklenmiş. Buradan sonra ise iki parça birbiri ile birleştirilerek sabunluk tamamlanmış.

Örgü sabunluk modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu