ÖRGÜ KAPÜŞONLU BEBEK TULUMU YAPIMI

Örgü kapüşonlu bebek tulumu

Örgü kapüşonlu bebek tulumu modeli benimde çok merak ettiğim örgü işlerinden birisi. Bugün sizlere bu tulumun yapılışını gösteren oldukça güzel bir video anlatım sunmak istiyorum.

Örgü kapüşonlu bebek tulumu 3 ile 9 ay arasındaki bebeklerin giyebileceği şekilde yapılmış. Bu tulum hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için yapılabilecek bir model. Farklı renklerde örgü ipler kullanılarak güzel, renkli modeller yapılabilir.

Şiş ile örülen bebek tulumu için 4 yumak akrilik bir ip kullanılmış. Tulumun lastik bölümünde 3 numara şiş ve koyu renk bir ip kullanılmış. Diğer kısımlarında ise 4 numara şiş ve açık renk bir ip kullanılmış.

Örgü kapüşonlu bebek tulumu yapımı için önce arka kısım yapılarak başlanmış. Birinci paça için burada 25 ilmek atılmış. Önce tulumun arka kısmı yapılmış daha sonra ön kısmı yapılmış.

Tulumun ön kısmında modelde gördüğünüz gibi uzun bir saç örgüsü modeli var. Bu saç örgüsü modeli bayanlar tarafından çok merak edilen bir model. Bu video içerisinde bu saç örgüsü modelinin yapımını da öğrenebilirsiniz.

Örgü kapüşonlu bebek tulumu modeli yapımı için verilen video içerisinde her bir detay ayrı ayrı anlatılmış. Şiş ile örgü örmeyi bilen herkes buradaki videoyu takip ederek modelin yapımını öğrenebilir. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar ise videodaki detaylı anlatıma dikkat ederek zorlandıkları yerleri daha iyi bir şekilde öğrenebilir.

Örgü kapüşonlu bebek tulumu modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu