ÖRGÜ İLE PANÇ HIRKA NASIL YAPILIR?

Şiş örgüsü ile panç hırka modeli yapımı

Örgü işi ile yapılmış hırka modelleri için bugün size harika bir tasarım göstermek istiyorum. Görenlerin dönüp dönüp bir daha bakacağı bu panç hırka modeli renkleri ve modeli ile çok şık göz alıcı bir tasarım olmuş. Kendiniz için veya sevdikleriniz için şık bir hırka modeli arıyorsanız mutlaka bu modele göz atmalısınız.

Hırka modelleri için bayanlara farklı modeller göstermeye çalışıyorum. Seçtiğim hırka modeli örneklerinde klasik modellerin yanı sıra modaya uygun şekilde tasarlanmış örnekler göstermeye çalışıyorum. Youtube de bulduğum farklı hırka tasarımlarını sizlere göstermek istiyorum. Işıl Hanım her zaman yeni ve farklı modelleri tasarlayıp yapım aşamalarını sizlere aktarıyor. Bende bugün yine Işıl Hanım’ın yaptığı harika bir hırka modelini sizlere göstermek istiyorum.

Bayan panç hırka modeli 38-40 beden için yapılmış olan bir tasarım. Bu hırka modeli 44 bedene kadar olan bir model olmuş. Hırkanın alt kısmı geniş üst kısmı ise bedene oturmuş olan bir model. Hırkanın ön kısmı kısa tutulmuş arka kısmı ise basenleri örtecek şekilde uzun bir model yapılmış. Hırkanın yan kısımlarına da büyük torba cepler yapılarak güzel bir görüntü elde edilmiş. Ön kısımda ise büyük düğmeler kullanılmış.

Hırkanın yapımı için bir tane beyaz bir tane de kahverengi ip kullanılmış. Siyah ipten ise yaklaşık 6 yumak kullanılmış. Bu renkler ile hırka modeli çok şık olmuş. Üst bedende renkli ipler ile bir model uygulanmış. Alt bedende ve kol kısımları ile ceplerin yapımında siyah renk ana renk olarak kullanılmış. Burada kullanılan iplerin markası Alize Lanagold serisinden ipler kullanılmış. İpler kalın ipler olduğu için alt bedende 5 numara şiş kullanılmış. Üst beden de ise 7 numara şiş kullanılmış.

Şiş örgüsü panç hırka modeli yapımına dair tüm detaylar video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan hırkayı yapabilirsiniz. Hırka modelinin yapım aşamaları detaylı bir şekilde verilirken sayılarda açıklanmış. Hırkayı bu yaz yapıp önümüzdeki senelerde kullanabilirsiniz.

Panç hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu