ÖRGÜ HIRKA ZIBIN MODELİ YAPIMI

Çok farklı örgü hırka zıbın modeli yapımı

Görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir bebek hırka zıbın modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bu örgü zıbın modeli benim çok hoşuma gitti. Şiş ile örgü örmeyi bilen herkesin mutlaka göz atması gereken çok hoş bir model.

Örgü hırka zıbın modeli hem erkek bebekler için hem de kız bebekler için yapılabilecek bir örgü işi. Burada açık sarı tonlarında bir ip kullanılmış ve çok hoş bir görüntü oluşmuş.

Uzun kollu bu hırka modeli enine bir örgü ile yapılmış daha sonra ise kolları yapılarak eklenmiş. Burada akardiyon örgü tekniği kullanılmış. Bu sayede çok güzel bir görüntü oluşmuş.

Burada kullanılan ölçüye göre hazırlanan hırka modeli 6-7 aylık bebeklere uygun bir hırka bedeni olmuş. Siz hırkanın nasıl yapıldığını öğrenirseniz gereken arttırmaları yapıp daha büyük hırkalarda yapabilirsiniz.

Örgü hırka zıbın modeli yapımı için Nako Minnoş Baby yününden 1,5 yumak kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun olarak 3 numara şiş tercih edilmiş.

Hırka zıbın modelinin yapımı için dikkat edilmesi gereken detaylar var. Video içerisinde hırkanın yapılışındaki detaylar en başından en sonuna kadar verilmiş. Burada verilen anlatıma dikkat ederseniz buradaki gibi harika bir hırka zıbın modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Örgü hırka zıbın modeli yapımı için aşağıda verilen videoyu dikkatli bir şekilde takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu