ÖRGÜ ERKEK ÇOCUK MANTOSU YAPIMI

Şiş örgüsü ile erkek çocuk mantosu yapımı

Erkek çocuklar için yapılmış harika bir mantoyu bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılmış olan bu örgü erkek çocuk mantosu görenlerin dikkatini çekecek olan çok şık bir model. Bu mantonun detaylı yapım aşamasını aşağıda verdiğim yapım aşamasını içeren videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.ÖRGÜ ERKEK ÇOCUK MANTOSU YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılmış olan manto modellerinden daha çok bayanlar ve kız çocuklar için yapılmış olan örnekleri sizlere gösteriyorum. Bugün ise erkek çocuklar için yapılmış olan bir manto modeli göstermek istiyorum. Bu manto modeli yapılan örgü tekniği ve duruşu ile hazır bir manto modeli gibi duruyor.

Şiş örgüsü erkek manto modeli yapımı için burada  yüzde yüz akrilik bir ip kullanılmış. Bu ipten yaklaşık 4 yumak ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. İp rengi olarak koyu yeşil bir ip tonu seçilmiş. Bu renk erkek çocuklar için oldukça uygun. Bu manto modeli istenirse kız çocuklar için de yapılabilir.

Manto modeli yapımına arka kısımdan başlanmış. Haroşa örgü yapılmış. Manto da düz bir örgü tekniği kullanılmış olsa da mantonun bel kısmına eklenen pens kısımları ve ön tarafa eklenen düğme ve arma detayları ile şık bir görünüm elde edilmiş. Işıl Hanım video içerisinde manto yapımına dair tüm detayları ayrıntılı bir şekilde anlatmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu mantoyu kısa sürede yapabilirsiniz.

Örgü erkek çocuk mantosu yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.