ÖRGÜ ÇİÇEKLİ SUPLA YAPILIŞI

Çiçekli kolay supla yapılışı

Bugün sizlere farklı bir örgü işi göstermek istiyorum. Daha çok lif modelleri, örgü kıyafetler, şallar göstersem de bugün daha farklı bir örgü işi göstereceğim.ÖRGÜ ÇİÇEKLİ SUPLA YAPILIŞI

Yemek masalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz şık bir örgü supla modelini sizlere göstermek istiyorum. Masalarını renklendirmek isteyenler, çeyizleri için hazırlık yapıp farklı örgü işlerini çeyizleri içerisine eklemek isteyenler bu supla modeline göz atabilirler.

Çiçekli supla modeli için tek renk pembe bir ip kullanılmış. Kenar kısımlarda ise beyaz renk ip ile süslemek için dilimler yapılmış. Suplanın bir kenarına ise örgü işi ile yapılan çiçekler eklenmiş. Bu sayede çok şık ve gösterişli bir supla modeli ortaya çıkmış.

Çiçekli supla modeli yapılışı için Alize markası koton bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise ipe uygun olarak 3 numara tığ kullanılmış.

Supla modeli yapımı için orta kısımda bir sihirli halka oluşturulup üzerine trabzanlar yapılarak başlanıyor. Suplanın her sırasında trabzanlar yapılıyor. Çok basit bir model. Tığ kullanmayı bilen veya tığ ile örgü örmeyi yeni başlayan herkes bu modeli yapabilir.

Çiçekli supla modeli yapılırken her sırada arttırmalar yapılarak giderek model büyültülmüş ve 14 sıra yapılmış. Siz isterseniz daha küçük isterseniz de daha büyük bir model yapabilirsiniz.

Çiçekli supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.