ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI

Şık bir örgü çanta modeli

Bugün sizlere farklı bir örgü işi göstermek istiyorum. Sizlere sık sık örgü modelleri, kazak, hırka, ceket, şal gibi örgü işlerinin yapımını gösteriyorum. Bugün ise farklı olarak şık bir örgü çanta modeli yapımını göstermek istiyorum.

Örgü çanta modeli görselde de gördüğünüz gibi çok şık bir model. Benim çok hoşuma gitti bu nedenle sizinle de paylaşmak istedim. Daha çok kış aylarında kullanılabilecek bir çanta olsa da bence her daim kullanabileceğiniz spor şık bir çanta modeli.

Örgü çanta modeli yapımı için burada ihraç fazlası iplerden kullanılmış. İpin markası olarak bir şey söylemiyorum. Ama videoyu izlediğiniz zaman kullanılan ipi daha iyi anlayabilirsiniz.

Çantayı yapmak için kullanılan ip iki kat halinde kullanılmış. Bu sayede daha kalın bir ip elde edilerek çantanın daha düzgün durması sağlanmış. Sizde bu şekilde çanta yapımında kullanabileceğini ipler tercih edebilirsiniz. Tığ olarak ise ipin kalınlığına uygun olarak 6 mm’lik tığ kullanılmış.

Örgü çanta modeli yapımı için burada 50 zincir çekilmiş. Çekilen bu zincirlerin üzerine 50 tane çakma sık iğne yapılmış. Daha sonra köşe kısmı yapılmış. Sonra geri kalan tarafa yine çakma sık iğne yapılarak devam edilmiş.

Çanta modelinin yapım aşamalarının her bir detayı video içerisinde anlatılmış. Videoyu takip ederek şık bir çanta elde edebilirsiniz.

Örgü çanta modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=-XNUhSeK8PY

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu